logo

Trixi-Park

1

GPS: 50.880752, 14.671044

O místu

Správný loupežník je ve vodě jako doma. Když už se tak potuluju lesem a skrývám se tam, tak mi přijde obzvláště vhod taky osvěžení a umytí se v prázdninovém parku TRIXI. 

Křišťálové průzračná horská voda v místním lesním koupališti je zárukou příjemného osvěžení. Park vznikl roku 1933 a vstoupil díky svým vysokým standardům rychle ve známost jako vynikající odpočinkové místo. Skokanská věž v parku je původní. Roku 1978 se k parku přidal jeho dnešní symbol: mrož jménem TRIXI. Tady v parku naleznete hodně prostoru pro všemožné vyžití: na jediné 10 metrové skokanské věži v Horní Lužici si mohou dokázat malí i velcí svou odvahu, stejně jako na mroží skluzavce. Kdo upřednostňuje sport, může si nerušeně plavat v drahách, zatímco se děti budou cachtat v brouzdališti. A taky se tu dá najíst, a to všichni najednou v místním občerstvení.

Celkem tu je 20.000 m2 vodních ploch. Z toho patří 8.000 m2 do plaveckých plocha 12.000 m2 je určeno neplaveckým plochám. 100 metrové a 50 metrové plavecké dráhy jsou tu k dispozici, stejně jako vyjížďkový rybník s půjčovnou veslových člunů, dětské hřiště, beach-voleybal, stolní tenis, badminton, minigolf, street-bal a šachy. A co ještě chybí? NIC. 

Mapa

trojlogo